W czasie konsultacji diagnozujemy problem z jakim Państwo do nas przyszliście. Udzielamy również porad dotyczących prawidłowego postępowania w gabinecie podologicznym jak i pielęgnacji domowej.
To zabieg, w czasie którego usuwany jest zrogowaciały naskórek. Skracane i opracowywane są paznokcie. Na koniec zabiegu nakładany jest krem odpowiednio dobrany do potrzeb danej skóry.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Zabieg, w czasie którego usuwany jest zrogowaciały naskórek, modzele, odciski. Skracane i opracowywane są paznokcie. Dodatkowo diagnozowany jest wrastający paznokieć oraz zakładana tamponada. Na koniec zabiegu nakładany jest krem odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.
To zabieg, w czasie którego usuwany jest zrogowaciały naskórek, modzele, odciski. Skracane i opracowywane są paznokcie. Dodatkowo diagnozowany jest wrastający paznokieć oraz zakładana tamponada. Na koniec zabiegu nakładany jest krem odpowiednio dobrany do potrzeb danej skóry. Dodatkowo dla każdego pacjenta korzystającego z zabiegu, na modzele oraz odciski, przygotowywane jest odciążenie filcowe lub piankowo - wełniane wielorazowego użytku.
Podstawowy zabieg podologiczny z malowaniem paznokci lakierem hybrydowym.
Zabieg polega na skróceniu i opiłowaniu paznokci.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Zabieg polega na oczyszczeniu płytki paznokciowej uszkodzonej mechanicznie, zakażonej grzybicą przed rozpoczęciem leczenia lub w czasie jego trwania.
Zabieg polega na wycięciu lub wyfrezowaniu bocznej części paznokcia wrośniętego oraz na założeniu jałowego opatrunku.
Zabieg polega na założeniu jałowego opatrunku w celu odciążenia wału paznokciowego przy wrastaniu paznokcia.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Jest to najczęściej wykonywana rekonstrukcja uszkodzonego paznokcia, która może być stosowana na paznokieć niezakażony. Żel utrzymuje się na czas jednego miesiąca. Po tym czasie należy wykonać zabieg wymiany rekonstrukcji.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Zabieg polega na odbudowaniu płytki paznokciowej masą akrylową z dodatkiem srebra. Masa akrylowa po zaschnięciu jest bardzo twarda i utrzymuje się na paznokciu przez okres około jednego miesiąca. Jest alternatywą miękkiej masy żelowej. Zabieg polecany jest dla osób z nadpotliwością stóp.
Zabieg polegający na usunięciu dotychczasowej rekonstrukcji płytki paznokciowej, oczyszczenie naturalnego paznokcia a następnie nałożenie nowej rekonstrukcji.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
To cienka, metalowa płytka, którą nakleja się na gruby wrośnięty paznokieć (bez stanu zapalnego).
To cienka płytka, którą nakleja się na paznokieć wrośnięty bez stanu zapalnego.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
To klamra, którą stosuje się przy dolegliwościach związanych z paznokciem wrośniętym. Klamra ta składa się z trzech części. Dwie z nich zahacza się o brzegi boczne płytki paznokciowej a trzecią częścią tzw. pętelką łączy się je. Przy stosowaniu korekty tą metodą należy pamiętać o tamponowaniu. Kuracja może być jednorazowa lub należy ją powtarzać kilkakrotnie w zależności od potrzeb pacjenta.
hory palec umieszczany jest w korpusie kostki, w którym znajduje się pięć miejsc z otworami przeznaczonymi do ulokowania w nich ruchomym narzędzi do korekcji wrastających lub zdeformowanych paznokci. Jednym z najważniejszych elementów Kostki Arkady są łopatki, które pełnią dwie istotne dla prawidłowego przebiegu terapii funkcje.
Zabieg polega na zastosowaniu odciążenia dla wału paznokciowego za pomocą rurki, którą zakłada się na część boczną wolnego brzegu paznokcia.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Usuwanie odcisków polega na łyżeczkowaniu frezem próżniowym nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka a następnie na wygładzeniu skóry za pomocą frezów ściernych o różnej grubości ziarna.
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na części podeszwowej stóp – polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka wzdłuż pęknięć, tak aby ich nie rozrywać. Następnie nakłada się maść i opatrunek okluzyjny. Po wykonaniu zabiegu pacjent powinien stosować taki sam opatrunek raz dziennie na kilka godzin przez czas jednego tygodnia.
Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości paznokcia do badania.
Zabieg polega na naświetlaniu zmienionej chorobowo płytki paznokciowej, laserem Nd Yag. Należy wykonać od 5 -10 zabiegów co trzy tygodnie.
Podobaroskop służy do analizy statycznej i dynamicznej stóp. Urządzenie bada rozkład nacisku stóp na podłożu, dzięki czujnikom rozmieszczonym na aktywnej powierzchni. Cienka płaszczyzna platformy pozwala na analizę dynamiczną, która nie jest zaburzona czynnikami zewnętrznymi. Podobaroskop zezwala na wykonanie ruchu w warunkach identycznych jak naturalne.
Zabieg polega na zdiagnozowaniu stóp i paznokci dzieci, skróceniu paznokci oraz edukacji rodziców w kierunku prawidłowej pielęgnacji domowej. W czasie zabiegu rodzice informowani są o ewentualnych dodatkowych potrzebach diagnostycznych stóp dzieci.