Pedicure kosmetyczny
Polega na skróceniu płytki paznokciowej, usunięciu zrogowaciałego naskórka z części podeszwowej stóp oraz oczyszczeniu wału paznokciowego. Na koniec wykonuje się masaż stóp i zdobi płytkę paznokciową.
Pedicure medyczny
Polega na usunięciu modzeli i nagniotków oraz korekcie paznokcia wrośniętego.
Rekonstrukcja płytki paznokciowej
Rekonstrukcja płytki paznokciowej. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Rekonstrukcja płytki paznokciowej. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp.

Polega na nałożeniu żelu odbudowującego płytkę paznokciową. Żel można nakładać bezpośrednio na łożysko paznokcia. Żel zawiera ketokonazol i dlatego zabezpiecza łoże przed rozwojem grzybicy.
Klamra b/s
klamra b/s. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp To cienka płytka, którą nakleja się na paznokieć wrośnięty bez stanu zapalnego.
Usuwanie modzeli, odcisków i nagniotków
modzele. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

nagniotki. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Usuwanie odcisków polega na łyżeczkowaniu frezem próżniowym nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka a następnie na wygładzeniu skóry za pomocą frezów ściernych o różnej grubości ziarna.
Pielęgnacja stopy cukrzycowej
stopa cukrzycowa. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Polega na wykonaniu podstawowego pedikiuru i usunięciu ewentualnych dolegliwości ze strony paznokci i zrogowaciałego naskórka.

Zdjęcie źródło - http://syncmed.com

Badanie podoskopem i dobór ortez
badanie podoskopem. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Polega na wykorzystaniu aparatu (podoskopu) do diagnozowania ułożenia stóp na podłożu. Badanie pozwala na dobór odpowiedniej korekty – wkładek umożliwiających prawidłowy nacisk stopy w czasie chodzenia.

Klamra metalowa 3-częściowa
klamra metalowa 3-częściowa. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

To klamra, którą stosuje się przy dolegliwościach związanych z paznokciem wrośniętym. Klamra ta składa się z trzech części. Dwie z nich zahacza się o brzegi boczne płytki paznokciowej a trzecią częścią tzw. pętelką łączy się je.
Przy stosowaniu korekty tą metodą należy pamiętać o tamponowaniu.
Kuracja może być jednorazowa lub należy ją powtarzać kilkakrotnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Tamponada
tamponada. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Tamponada – to najstarsza metoda korekty paznokcia wrośniętego, polegająca na założeniu bawełnianych wkładów pod boczne brzegi płytki paznokciowej. Metoda ta w niektórych przypadkach daje zadowalające efekty. Często stosowana u dzieci zapobiega wrastaniu paznokcia. Tamponadę należy stosować przed i po nałożeniu klamry metalowej.

Rurki korygujące
rurki korygujące. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Rurki korygujące – stosowanie tej metody zaleca się przy brzegowym ucisku płytki paznokciowej na wał paznokciowy. Brzeg paznokcia umieszcza się w przeciętej wzdłuż rurce i zabezpiecza klejem. Rurka zapobiega drażnieniu naskórka i pozwala na bezpieczny wzrost paznokcia bez uszkadzania wału paznokciowego.

Pielęgnacja pęknięć i rozpadlin
pęknięcia i rozpadliny na stopie. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na części podeszwowej stóp – polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka wzdłuż pęknięć, tak aby ich nie rozrywać. Następnie nakłada się maść i opatrunek okluzyjny. Po wykonaniu zabiegu pacjent powinien stosować taki sam opatrunek raz dziennie na kilka godzin przez czas jednego tygodnia.

Pobranie materiału mikologicznego
pobranie materiału mikologicznego. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości paznokcia do badania.

Klamra onyclip
klamra onyclip. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

To cienka, metalowa płytka, którą nakleja się na gruby wrośnięty paznokieć (bez stanu zapalnego).

Korekcja wrastającego paznokcia za pomocą kostki Arkady
klamra onyclip. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Chory palec umieszczany jest w korpusie kostki, w którym znajduje się pięć miejsc z otworami przeznaczonymi do ulokowania w nich ruchomym narzędzi do korekcji wrastających lub zdeformowanych paznokci. Jednym z najważniejszych elementów Kostki Arkady są łopatki, które pełnią dwie istotne dla prawidłowego przebiegu terapii funkcje

Badanie przy pomocy platformy ciśnieniowej - Podobaroskopu
klamra onyclip. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Podobaroskop służy do analizy statycznej i dynamicznej stóp. Urządzenie bada rozkład nacisku stóp na podłożu, dzięki czujnikom rozmieszczonym na aktywnej powierzchni. Cienka płaszczyzna platformy pozwala na analizę dynamiczną, która nie jest zaburzona czynnikami zewnętrznymi. Podobaroskop zezwala na wykonanie ruchu w warunkach identycznych jak naturalne.

 

Wkładki termoplastyczne Langer
klamra onyclip. Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Wkładki termoplastyczne Langer. Są to wkładki do indywidualnego zastosowania dla każdego pacjenta. Korygują niedoskonałości stopy tak, aby ta była odciążona w miejscach przeciążonych. Wykonanie wkładek polega na podgrzaniu materiału bazowego i ukształtowaniu go do formy stopy a następnie zastosowaniu specjalnych elementów, które pozwolą na prawidłowe obciążenie stopy w czasie stania oraz w chodzie.
Zalecane są dla każdego pacjenta od 5 r. ż. Można je  stosować przy: płaskostopiu podłużnym i poprzecznym, stopie wydrążonej, koślawości oraz szpotawości stopy i pięty. Polecane są dla sportowców amatorów oraz profesjonalistów. Stanowią doskonałą profilaktykę pogłębiania takich wad jak: halluks valgus czy palce młoteczkowe. Zalecane są również dla pacjentów po przebytych urazach lub chorobach kończyn dolnych.  Przed wykonaniem indywidualnych wkładek wykonujemy badanie specjalistyczną platformą ciśnieniową E.P.S./R1, czyli podobaroskopem.

 

 

Newsy

Opinia o świdczonych usługach
Mam gorącą nadzieję, że są Państwo zadowoleni z naszych usług. Jeżeli jednak widzą Pańswo możliwość jeszcze lepszego dostosowania naszej ofert do Państwa oczekiwań proszę o informacje na adres email lub przez zakładkę kontakt.
Aktualne promocje
Wszystkich zainteresowanych naszymi aktualnymi promocjami oraz bieżącymi informacjami dot. świadczonych przez nas usług odsyłamy do naszej strony na facebooku (zakładka po lewej stronie). Mamy nadzieję, że znajdą tam Państwo coś dla siebie.

Kontakt


Pokaż Ewa Ławniczak. Specjalistyczna pielęgnacja stóp na większej mapie

tel. 692 386 885
email(1): gabinet@ewalawniczak.pl
email(2): ewalawniczak@gmail.com
gabinet czynny:
pon-piątek, od 9.00 do 19.00

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszych usług i produktów. Wykaz aktualnych promocji znajdziecie Państwo na naszym profilu na Facebook'u.