Wkładki ortopedyczne

Zdrowie stóp i prawidłowa postawa ciała stanowią priorytet, aby móc cieszyć się życiem bez bólu i uciążliwych dolegliwości. W ramach oferty, nasz nowoczesny Gabinet Podologiczny w Poznaniu, wraz z lekarzami specjalizującymi się w tej dziedzinie proponuje pacjentom kompleksowe podejście do terapii. Jednym z kluczowych elementów naszych działań jest tworzenie takich akcesoriów jak profesjonalne wkładki ortopedyczne, dostępne dla klientów niezależnie od rozmiaru stopy czy też wieku. Dzięki połączeniu wiedzy medycznej z nowoczesną technologią traktujemy każdego indywidualnie, dając pacjentom szansę na poprawę komfortu oraz jakości życia za pomocą skutecznej diagnostyki, a także odpowiedniego leczenia.

Wybór wkładek

Pierwszym etapem doboru wkładek ortopedycznych w naszym gabinecie jest przeprowadzenie badania pedobaroskopowego polegającego na analizie stopy/stóp podczas stania oraz w ruchu. Same wkładki dobierane są indywidualnie do każdej stopy. Rozwiązania technologiczne zastosowane w czasie wykonywania wkładki to odpowiednia wyściółka, pianka amortyzująca, moduł stabilizujący, wyściółka ekranizująca, nanocząsteczki srebra oraz elementy korygujące. Pozwala to na zachowanie odpowiedniego kształtu, grubości i twardości wkładki tak aby zastosować punktowe odciążenie każdej stopy, a tym samym zachować prawidłową dynamikę stopy w czasie chodu.

Dla kogo przeznaczone są wkładki?

Wkładki ortopedyczne oferowane w Poznaniu przez nasz wykwalifikowany zespół stanowią istotne wsparcie dla szerokiej grupy ludzi. Skierowane są zarówno do osób aktywnych, dążących do maksymalnej wydajności w sporcie, jak i przede wszystkim do tych, którzy zmagają się z dolegliwościami ortopedycznymi czy też rozmaitymi chorobami stóp. Te dopasowane wkładki zostały zaprojektowane z myślą o korekcie wad postawy, zapewniając stabilność oraz równowagę. Skutecznie redukują nacisk na obszary problematyczne, co przekłada się na większą swobodę oraz zmniejszenie bólu.

 • Wkładki na płaskostopie

  Wkładki ortopedyczne na płaskostopie oferowane przez Gabinet Podologiczny w Poznaniu to skuteczne rozwiązanie dla osób cierpiących na wspomnianą dolegliwość. Są one precyzyjnie dostosowane do anatomicznych potrzeb stóp oraz korygują powstałe uprzednio wady, zapewniając właściwe podparcie, aby tym samym wyeliminować ból oraz dyskomfort.

 • Wkładki dla stóp wydrążonych

  Jednym z najlepszych rozwiązań dla osób mierzących się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak wydrążenie stopy, kiedy staje się ona nazbyt wysklepiona, okazują się dedykowane wkładki ortopedyczne. Tego rodzaju akcesoria umożliwiają przeniesienie nacisku na kości śródstopia oraz pięty, niwelując wadę postawy.

 • Wkładki stabilizujące

  Aby skutecznie pozbyć się problemów związanych z niestabilnością stóp, warto zainwestować w spersonalizowane wkładki, gwarantujące dodatkowe wsparcie biomechaniczne. Umożliwia to redukcję urazów, zwiększając komfort w przypadku codziennego ruchu oraz aktywności fizycznej. Profesjonalnie dobrane produkty stabilizujące przynoszą zatem naprawdę wiele korzyści.

 • Nadmierna supinacja i pronacja

  Zaburzenia, takie jak nadmierna supinacja i pronacja, mogą długofalowo prowadzić do problemów postawy i bólu. W przypadku pierwszego schorzenia stopa jest uniesiona, w drugim, obniżona, co wpływa na równowagę całego ciała, dlatego też jako Gabinet Podologiczny w Poznaniu oferujemy spersonalizowane wkładki ortopedyczne dedykowane wspomnianym problemom.

 • Leczenie haluksów

  Wykrzywienie kości śródstopia, wraz z odchyleniem dużego palca, znane powszechnie jako koślawy paluch lub haluks można skutecznie wyleczyć, dzięki odpowiednim wkładkom. Pacjenci nowoczesnego Gabinetu Podologicznego w Poznaniu mogą liczyć na pełną rzetelność personelu oraz indywidualnie dopasowaną terapię, aby przywrócić stopom ich prawidłową postawę, niwelując ból.